آرشیو - نمایشگاه 2018

جزئیات خبر

1397/7/15  |  کد خبر 170  |  چاپ  |  بازدید 81  |  برگزار کننده، گروه تانا

10 مهر ماه و به طور رسمی؛

پیشنهاد ثبت " روز ملی صنعت گاز " به مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت تقدیم شد

پیشنهاد ثبت " رور ملی صنعت گاز" در تقویم کشور به طور رسمی در تاریخ دهم مهرماه به مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران، تقدیم شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه صنعت گاز ایران، محسن شمس مدیرعامل گروه تانا و مجری نمایشگاه ضمن اعلام این مطلب افزود: در مراسم افتتاحیه اولین دوره نمایشگاه صنعت گاز ایران که در شهریورماه گذشته برپا بود، موضوع ثبت " روز ملی صنعت گاز " مطرح شد.

محسن شمس گفت: بر این اساس در هفته گذشته پیشنهاد رسمی آن به وزیر نفت، رییس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، ارائه تا به صلاحدید ایشان، موضوع برای طی امور معمول و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دستور کار قرار گیرد و سالروز تاسیس شرکت ملی گاز ایران، زمان پیشنهادی برای ثبت این روز ملی است.

مسئول ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت گاز ایران در تشریح دلایل این پیشنهاد و ضرورت نگاه ویژه به صنعت گاز اظهار داشت: با توجه به گستردگی و گذشت نیم قرن از سابقه ­ی صنعت گاز کشور، اولویت­ های راهبردی آن در توسعه و افزایش ثروت ملی، نقش موثرش در تثبیت و ارتقاء جایگاه ایران در عرصه بین ­المللی از طریق تامین منبع انرژی تضمین شده و پیش­بینی رشد 50 درصدی تقاضای جهانی گاز تا سال 2040 میلادی، وجود نگاه ویژه به این صنعت با اهمیت در سطوح مختلف بخش دولتی و خصوصی کشور، ضروری است.

شمس ادامه داد: اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست­ های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه­ ی کشور و اولویت­ های راهبردی وزارت نفت به همراه برنامه ­ها و پروژه ­های پیش بینی و اجرا شده، مبین اهتمام ویژه به توسعه صنعت گاز و نیل به اهداف تعیین شده در عالی ­ترین سطوح قانون گذاری، تصمیم سازی و اجرایی کشور می­ باشد. هرچند در برخی از بخش ­ها نظیر تجارت، افزایش ضریب برداشت و کاهش شدت مصرف گاز تا حصول مطلوب، فاصله وجود دارد ولیکن طی مسیر سختِ پیش رو با اراده­ ی ملی میسر است.

مسئول ستاد برگزاری نمایشگاه گاز ایران، توضیح داد: تعریف رویدادهای طراز اول برای اولویت­ های هر کشور از مصادیق بارز نگرش ویژه به آن مقوله است که تعیین و اختصاص روز ملی برای صنعت گاز، یک گام دیگر در توجه بیشتر به این صنعت و برشماری ویژه آن در اولویت ­های کم نظیر و حتی بی نظیر کشور است تا صنعت گاز در گرامی­داشت ملی خود نیز، هم طراز صنعتِ مهم نفت قرار گیرد.

شمس در توصیف اهمیت این پیشنهاد در جنبه بین المللی نیز گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد و تحقق این تصمیم در بعد ملی، ایران در مقایسه با کشورهای رقیب، پیش گام بوده و به دلیل رتبه و جایگاه خود در بین دارندگان ذخایر و تولیدکنندگان، تعیین روز ملی صنعت گاز ایران، دارای تاثیر در عرصه بین­ المللی نیز خواهد بود.

پیشنهاد ثبت " روز ملی صنعت گاز " به مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت تقدیم شد
خبرهای مشابه
نظرات